Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFC44T17.5K291B-F
SFC44T17.5K291B-F
SFC44T17.5K291B-F Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 17.5UF 10% 440VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm)
Capacitance: 17.5 µF
Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFC44T17.5K291B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 17.5UF 10% 440VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm), Capacitance: 17.5 µF, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip.
Weitere Produktangebote SFC44T17.5K291B-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFC44T17.5K291B-F SFC44T17.5K291B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 17.5uF 440V
Produkt ist nicht verfügbar
SFC44T17.5K291B-F SFC44T17.5K291B-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 17.5uF 440V