Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFC44T25-7.5K391E-F
SFC44T25-7.5K391E-F
SFC44T25-7.5K391E-F Cornell Dubilier Knowles
SF-Duals.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 7.5UF/25UF 440V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Circuit Type: Bussed
Capacitance: 7.5µF, 25µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm)
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm)
Voltage - Rated: 440 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFC44T25-7.5K391E-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 7.5UF/25UF 440V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Circuit Type: Bussed, Capacitance: 7.5µF, 25µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized, Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm), Voltage - Rated: 440 V, Number of Capacitors: 2.