SFC66T18K391B-F
SFC66T18K391B-F Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 18UF 10% 660VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 660V
Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm)
Part Status: Active
Capacitance: 18 µF
Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip
Capacitance: 18µF
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFC66T18K391B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 18UF 10% 660VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 660V, Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm), Part Status: Active, Capacitance: 18 µF, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip, Capacitance: 18µF, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFC66T18K391B-F SFC66T18K391B-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 18uF 660V
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SFC66T18K391B-F SFC66T18K391B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 18uF 660V