Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFD44T60-5K616E-F
SFD44T60-5K616E-F
SFD44T60-5K616E-F Cornell Dubilier Knowles
SF-Duals.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 5UF/60UF 440V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Circuit Type: Bussed
Capacitance: 5µF, 60µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm)
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max): 6.280" (159.51mm)
Voltage - Rated: 440 V
Number of Capacitors: 2
Applications: Motor Run
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFD44T60-5K616E-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 5UF/60UF 440V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Circuit Type: Bussed, Capacitance: 5µF, 60µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized, Height - Seated (Max): 6.280" (159.51mm), Voltage - Rated: 440 V, Number of Capacitors: 2, Applications: Motor Run.