SFN4D-DC18V Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SAFETY RELAY 6PST-4NO/2NC 8A
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 92°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 500VAC, 500VDC - Max
Must Release Voltage: 4.5 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC
Operate Time: 23 ms
Release Time: 23 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFN4D-DC18V Panasonic Electric Works
Description: SAFETY RELAY 6PST-4NO/2NC 8A, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 92°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au), Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 500VAC, 500VDC - Max, Must Release Voltage: 4.5 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 23 ms, Release Time: 23 ms.
Weitere Produktangebote SFN4D-DC18V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFN4D-DC18V SFN4D-DC18V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic_12132018_SFN4D.pdf Safety Relays Safety Relay 18VDC 4 Form A 2 Form B