SFP37S10K238B-F
SFP37S10K238B-F Cornell Dubilier Knowles
SF_Series_Rev_Aug_2016.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 370VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip
Capacitance: 10µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFP37S10K238B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 370VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip, Capacitance: 10µF, Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip.