SFP40T10L284K-F
SFP40T10L284K-F Cornell Dubilier Knowles
SF-Lighting.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 400VAC 1 3/4" ROUND QC TERM
Packaging: Bulk
Tolerance: ±3%
Features: High Temperature
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 2.960" (75.18mm)
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFP40T10L284K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 400VAC 1 3/4" ROUND QC TERM, Packaging: Bulk, Tolerance: ±3%, Features: High Temperature, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 2.960" (75.18mm), Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm).