Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFP40T20.5L284K-F
SFP40T20.5L284K-F
SFP40T20.5L284K-F Cornell Dubilier Knowles
SF-Lighting.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 400VAC 1 3/4" ROUND QC TERM
Tolerance: ±3%
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 2.960" (75.18mm)
Capacitance: 20.5 µF
Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFP40T20.5L284K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP 400VAC 1 3/4" ROUND QC TERM, Tolerance: ±3%, Features: High Temperature, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 2.960" (75.18mm), Capacitance: 20.5 µF, Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm).