Produkte > KNOWLES CORPORATION > SFP44T10K238B-F
SFP44T10K238B-F Knowles Corporation
SF.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; SF; 10uF; 440VAC; ±10%; 20.6mm; -40÷70°C
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: SF
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 440V AC
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 20.6mm
Leads: quick connect terminal
Operating temperature: -40...70°C
auf Bestellung 52 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFP44T10K238B-F Knowles Corporation
Description: CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Capacitance: 10µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm).
Weitere Produktangebote SFP44T10K238B-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFP44T10K238B-F SFP44T10K238B-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SF.pdf Description: CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Capacitance: 10µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.870" Dia (47.50mm), Lip
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 2.500" (63.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
SFP44T10K238B-F SFP44T10K238B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SF-1858594.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 10uF 440V
Produkt ist nicht verfügbar
SFP44T10K238B-F SFP44T10K238B-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) SF-1858594.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 10uF 440V
SFP44T10K238B-F SFP44T10K238B-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 10uF 440V