SFS3-L-DC24V
SFS3-L-DC24V Panasonic Industrial Devices
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Safety Relays Safety Relay 24VDC 3 Form A 1 Form B
auf Bestellung 52 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFS3-L-DC24V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 24V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFS3-L-DC24V SFS3-L-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works 333 Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 24V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC