SFS4-DC12V
SFS4-DC12V Panasonic Industrial Devices
333
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays Safety Relay 12VDC 4 Form A 2 Form B
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFS4-DC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFS4-DC12V SFS4-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works 333 Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC