SFS4-L-DC12V-D
SFS4-L-DC12V-D Panasonic Electric Works
333
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 12V
Features: Diode, Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC