Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFS66T12.5K291B-F
SFS66T12.5K291B-F
SFS66T12.5K291B-F Cornell Dubilier Knowles
SF_Series_Rev_Aug_2016.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 12.5UF 10% 660VAC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 660V
Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm)
Capacitance: 12.5 µF
Size / Dimension: 2.120" Dia (53.85mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFS66T12.5K291B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 12.5UF 10% 660VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 660V, Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm), Capacitance: 12.5 µF, Size / Dimension: 2.120" Dia (53.85mm).