Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SFT-20-RA-F35-MPA200
SFT-20-RA-F35-MPA200 Luminus Devices Inc.
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED SFT20 AMB/RED 613NM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1414 (3535 Metric)
Color: Amber-Red
Wavelength: 613nm (Typ)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.5V
Current - Test: 1.4A
Current - Max: 5A
Supplier Device Package: SMD
Lumens/Watt @ Current - Test: 69 lm/W
Height - Seated (Max): 0.029" (0.74mm)
Temperature - Test: 25°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 240lm (Typ)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFT-20-RA-F35-MPA200 Luminus Devices Inc.
Description: LED SFT20 AMB/RED 613NM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1414 (3535 Metric), Color: Amber-Red, Wavelength: 613nm (Typ), Size / Dimension: 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.5V, Current - Test: 1.4A, Current - Max: 5A, Supplier Device Package: SMD, Lumens/Watt @ Current - Test: 69 lm/W, Height - Seated (Max): 0.029" (0.74mm), Temperature - Test: 25°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 240lm (Typ).