Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFT37T100K475B-F
SFT37T100K475B-F
SFT37T100K475B-F Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 100UF 10% 370VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 4.870" (123.70mm)
Capacitance: 100 µF
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFT37T100K475B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 100UF 10% 370VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 4.870" (123.70mm), Capacitance: 100 µF, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm).