SFT37T70K291B-F
SFT37T70K291B-F Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 70UF 10% 370VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm)
Capacitance: 70 µF
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Lip
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFT37T70K291B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 70UF 10% 370VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm), Capacitance: 70 µF, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Lip.
Weitere Produktangebote SFT37T70K291B-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFT37T70K291B-F SFT37T70K291B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 70uF 370V