Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFT44T40-7.5J291E-0DU
SFT44T40-7.5J291E-0DU
SFT44T40-7.5J291E-0DU Cornell Dubilier Knowles
SF-Duals.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 7.5UF/40UF 440V RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Circuit Type: Bussed
Capacitance: 7.5µF, 40µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm)
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm)
Voltage - Rated: 440 V
Number of Capacitors: 2
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFT44T40-7.5J291E-0DU Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 7.5UF/40UF 440V RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Circuit Type: Bussed, Capacitance: 7.5µF, 40µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized, Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm), Voltage - Rated: 440 V, Number of Capacitors: 2.