Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFT44T45-10K391E-F
SFT44T45-10K391E-F Cornell Dubilier Knowles
SF-Duals.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 10UF/45UF 440V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Circuit Type: Bussed
Capacitance: 10µF, 45µF
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm)
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm)
Part Status: Active
Voltage - Rated: 440 V
Number of Capacitors: 2
Applications: Motor Run
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFT44T45-10K391E-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 10UF/45UF 440V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Circuit Type: Bussed, Capacitance: 10µF, 45µF, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized, Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm), Part Status: Active, Voltage - Rated: 440 V, Number of Capacitors: 2, Applications: Motor Run.