Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFT44T55J391B-00DU
SFT44T55J391B-00DU
SFT44T55J391B-00DU Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 55UF 5% 440VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm)
Part Status: Active
Capacitance: 55 µF
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Lip
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFT44T55J391B-00DU Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 55UF 5% 440VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 4.030" (102.36mm), Part Status: Active, Capacitance: 55 µF, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Lip.