Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SFT44T70-5J475E-00DU
SFT44T70-5J475E-00DU
SFT44T70-5J475E-00DU Cornell Dubilier Knowles
SF-Duals.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 5UF/70UF 440V RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Circuit Type: Bussed
Capacitance: 5µF, 70µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm)
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max): 4.870" (123.70mm)
Voltage - Rated: 440 V
Number of Capacitors: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFT44T70-5J475E-00DU Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ARRAY 5UF/70UF 440V RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Circuit Type: Bussed, Capacitance: 5µF, 70µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.620" Dia (66.55mm), Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Dielectric Material: Polypropylene (PP) Film, Metallized, Height - Seated (Max): 4.870" (123.70mm), Voltage - Rated: 440 V, Number of Capacitors: 2.