SFY3-DC18V
SFY3-DC18V Panasonic Industrial Devices
mech_eng_sfy-1075954.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays SF-Y 3formA 1formB dc 18v
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFY3-DC18V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.7 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms.
Weitere Produktangebote SFY3-DC18V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFY3-DC18V SFY3-DC18V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_sfy.pdf Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.7 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC