SFY3-DC24V
SFY3-DC24V Panasonic Electric Works
mech_eng_sfy.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC