SFY4-DC18V
SFY4-DC18V Panasonic Electric Works
mech_eng_sfy.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 18V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.7 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC