SFY5-DC12V
SFY5-DC12V Panasonic Electric Works
mech_eng_sfy.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY SAFETY 6PST 6A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 6PST-5NO/1NC (5 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC