SH220M025ST
SH220M025ST Cornell Dubilier - CDE
SH-9097.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 22uF 25Volt 105C
auf Bestellung 1635 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SH220M025ST Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 9.65Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 72 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote SH220M025ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SH220M025ST SH220M025ST Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SH.pdf Description: CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.65Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 72 mA @ 10 kHz