SH331M6R3ST
SH331M6R3ST Cornell Dubilier Knowles
SH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.04Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SH331M6R3ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.04Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote SH331M6R3ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SH331M6R3ST SH331M6R3ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SH-9097.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 330uF 6.3Volt 105C