SH4R7M160ST
SH4R7M160ST Cornell Dubilier Knowles
SH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 42.33Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 43 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 68.8 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SH4R7M160ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 42.33Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 43 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 68.8 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote SH4R7M160ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SH4R7M160ST SH4R7M160ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SH-9097.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 4.7uF 160Volt 105C