Produkte > SKYWORKS SOLUTIONS INC. > SI3406FB12V2-KIT
SI3406FB12V2-KIT
SI3406FB12V2-KIT Skyworks Solutions Inc.
si3406x-datasheet.pdf
Hersteller: Skyworks Solutions Inc.
Description: EVAL BOARD FOR SI3406
Packaging: Box
Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 37V ~ 57V
Current - Output: 450mA
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 123kHz
Regulator Topology: Flyback
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: Si3406
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet
Outputs and Type: 1 Isolated Output
Part Status: Active
Power - Output: 7W
auf Bestellung 13 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SI3406FB12V2-KIT Skyworks Solutions Inc.
Description: EVAL BOARD FOR SI3406, Packaging: Box, Voltage - Output: 12V, Voltage - Input: 37V ~ 57V, Current - Output: 450mA, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 123kHz, Regulator Topology: Flyback, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: Si3406, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet, Outputs and Type: 1 Isolated Output, Part Status: Active, Power - Output: 7W.
Weitere Produktangebote SI3406FB12V2-KIT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SI3406FB12V2-KIT SI3406FB12V2-KIT Hersteller : Skyworks Solutions, Inc. ug443_si3406_isolated_flyback_evb.pdf Power Management IC Development Tools Si3406 Isolated Flyback 12V 7W Eval Kit