Produkte > VISHAY > SIHB30N60AEL-GE3
SIHB30N60AEL-GE3 Vishay
sihb30n60ael.pdf
Hersteller: Vishay
EL Series Power MOSFET
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIHB30N60AEL-GE3 Vishay
Description: MOSFET N-CH 600V 28A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 28A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 120mOhm @ 15A, 10V, Power Dissipation (Max): 250W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 120 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2565 pF @ 100 V.
Weitere Produktangebote SIHB30N60AEL-GE3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SIHB30N60AEL-GE3 SIHB30N60AEL-GE3 Hersteller : Vishay Siliconix Description: MOSFET N-CH 600V 28A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 28A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 120mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max): 250W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 120 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2565 pF @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
SIHB30N60AEL-GE3 SIHB30N60AEL-GE3 Hersteller : Vishay / Siliconix MOSFETs 600V Vds 30V Vgs D2PAK (TO-263)