Produkte > VISHAY > SIHG050N60E-GE3
SIHG050N60E-GE3
SIHG050N60E-GE3 Vishay
sihg050n60e.pdf
Hersteller: Vishay
SIHG050N60E-GE3 Vishay MOSFETs Transistor N-CH 600V 51A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC - Arrow.com
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIHG050N60E-GE3 Vishay
Description: MOSFET N-CH 600V 51A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 51A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 23A, 10V, Power Dissipation (Max): 278W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-247AC, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 130 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3459 pF @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SIHG050N60E-GE3 SIHG050N60E-GE3 Hersteller : Vishay sihg050n60e.pdf SIHG050N60E-GE3 Vishay MOSFETs Transistor N-CH 600V 51A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC - Arrow.com
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
SIHG050N60E-GE3 SIHG050N60E-GE3 Hersteller : Vishay Siliconix sihg050n60e.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 51A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 51A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 50mOhm @ 23A, 10V
Power Dissipation (Max): 278W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-247AC
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 130 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3459 pF @ 100 V
auf Bestellung 220 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
SIHG050N60E-GE3 SIHG050N60E-GE3 Hersteller : Vishay Semiconductors sihg050n60e.pdf MOSFETs 650V Vds 30V Vgs TO-247AC
auf Bestellung 496 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
SIHG050N60E-GE3 Hersteller : Vishay sihg050n60e.pdf MOSFET N-CH 600V 51A TO247AC Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
SIHG050N60E-GE3 Hersteller : VISHAY sihg050n60e.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 32A; Idm: 155A; 278W; TO247AC
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 600V
Drain current: 32A
Pulsed drain current: 155A
Power dissipation: 278W
Case: TO247AC
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 50mΩ