Produkte > VISHAY SILICONIX > SIHG70N60EF-GE3
SIHG70N60EF-GE3
SIHG70N60EF-GE3 Vishay Siliconix
sihg70n60ef.pdf
Hersteller: Vishay Siliconix
Description: MOSFET N-CH 600V 70A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 38mOhm @ 35A, 10V
Power Dissipation (Max): 520W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-247AC
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 380 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7500 pF @ 100 V
auf Bestellung 270 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIHG70N60EF-GE3 Vishay Siliconix
Description: MOSFET N-CH 600V 70A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 70A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 38mOhm @ 35A, 10V, Power Dissipation (Max): 520W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-247AC, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 380 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7500 pF @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 271 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SIHG70N60EF-GE3 SIHG70N60EF-GE3 Hersteller : Vishay sihg70n60ef.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 70A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
Produkt ist nicht verfügbar
SIHG70N60EF-GE3 Hersteller : Vishay sihg70n60ef.pdf MOSFET N-CH 600V 70A TO247AC Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
SIHG70N60EF-GE3 Hersteller : VISHAY sihg70n60ef.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 45A; Idm: 229A; 520W; TO247AC
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 600V
Drain current: 45A
Pulsed drain current: 229A
Power dissipation: 520W
Case: TO247AC
Gate-source voltage: ±30V
On-state resistance: 38mΩ