Produkte > VISHAY > SIHG73N60E-E3
SIHG73N60E-E3
SIHG73N60E-E3 Vishay
sihg73n60e.pdf
Hersteller: Vishay
Trans MOSFET N-CH 600V 73A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIHG73N60E-E3 Vishay
Description: MOSFET N-CH 600V 73A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 73A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 39mOhm @ 36A, 10V, Power Dissipation (Max): 520W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-247AC, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 362 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7700 pF @ 100 V.
Weitere Produktangebote SIHG73N60E-E3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SiHG73N60E-E3 SiHG73N60E-E3 Hersteller : Vishay Siliconix sihg73n60e.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 73A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 73A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 39mOhm @ 36A, 10V
Power Dissipation (Max): 520W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-247AC
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 362 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7700 pF @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
SiHG73N60E-E3 SiHG73N60E-E3 Hersteller : Vishay / Siliconix sihg73n60e.pdf MOSFETs 600V Vds 30V Vgs TO-247AC