Produkte > SITIME > SIT1602AC-12-18E-27.000000
SIT1602AC-12-18E-27.000000
SIT1602AC-12-18E-27.000000 SiTime
SIT1602A.pdf
Hersteller: SiTime
Description: MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
Packaging: Strip
Package / Case: 4-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: HCMOS, LVCMOS
Function: Enable/Disable
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Frequency Stability: ±25ppm
Voltage - Supply: 1.8V
Current - Supply (Max): 3.9mA
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Frequency: 27 MHz
Base Resonator: MEMS
auf Bestellung 546034 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIT1602AC-12-18E-27.000000 SiTime
Description: MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS, Packaging: Strip, Package / Case: 4-SMD, No Lead, Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: HCMOS, LVCMOS, Function: Enable/Disable, Type: XO (Standard), Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Frequency Stability: ±25ppm, Voltage - Supply: 1.8V, Current - Supply (Max): 3.9mA, Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm), Part Status: Active, Frequency: 27 MHz, Base Resonator: MEMS.