Produkte > SITIME > SIT1602BC-83-XXE-60.000000
SIT1602BC-83-XXE-60.000000
SIT1602BC-83-XXE-60.000000 SiTime
SiT1602
Hersteller: SiTime
Description: MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
Packaging: Strip
Package / Case: 4-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: HCMOS, LVCMOS
Function: Enable/Disable
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Frequency Stability: ±50ppm
Voltage - Supply: 2.25V ~ 3.63V
Current - Supply (Max): 4.5mA
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Frequency: 60 MHz
Base Resonator: MEMS
Supplier Device Package: 4-PQFN (7x5)
auf Bestellung 18228 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIT1602BC-83-XXE-60.000000 SiTime
Description: MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS, Packaging: Strip, Package / Case: 4-SMD, No Lead, Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: HCMOS, LVCMOS, Function: Enable/Disable, Type: XO (Standard), Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Frequency Stability: ±50ppm, Voltage - Supply: 2.25V ~ 3.63V, Current - Supply (Max): 4.5mA, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Frequency: 60 MHz, Base Resonator: MEMS, Supplier Device Package: 4-PQFN (7x5).