Produkte > SITIME > SIT5146AECFK-28E0A16.384000
SIT5146AECFK-28E0A16.384000
SIT5146AECFK-28E0A16.384000 SiTime
SiT5146
Hersteller: SiTime
Description: MEMS OSC TCXO 16.384000MHZ LVCMO
Packaging: Strip
Package / Case: 10-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: Clipped Sine Wave
Function: Enable/Disable
Type: TCXO
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Frequency Stability: ±500ppb
Voltage - Supply: 2.8V
Current - Supply (Max): 53mA
Height - Seated (Max): 0.042" (1.06mm)
Frequency: 16.384 MHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIT5146AECFK-28E0A16.384000 SiTime
Description: MEMS OSC TCXO 16.384000MHZ LVCMO, Packaging: Strip, Package / Case: 10-SMD, No Lead, Size / Dimension: 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: Clipped Sine Wave, Function: Enable/Disable, Type: TCXO, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Frequency Stability: ±500ppb, Voltage - Supply: 2.8V, Current - Supply (Max): 53mA, Height - Seated (Max): 0.042" (1.06mm), Frequency: 16.384 MHz, Base Resonator: MEMS, Supplier Device Package: 10-CQFN (5x3.2).