Produkte > SITIME > SIT8918AE-72-18S-74.250000
SIT8918AE-72-18S-74.250000
SIT8918AE-72-18S-74.250000 SiTime
SiT8918-datasheet.pdf
Hersteller: SiTime
Description: MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
Packaging: Strip
Package / Case: 4-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: LVCMOS, LVTTL
Function: Standby (Power Down)
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Frequency Stability: ±25ppm
Voltage - Supply: 1.8V
Current - Supply (Max): 4mA
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Frequency: 74.25 MHz
Base Resonator: MEMS
auf Bestellung 4371 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SIT8918AE-72-18S-74.250000 SiTime
Description: MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV, Packaging: Strip, Package / Case: 4-SMD, No Lead, Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Output: LVCMOS, LVTTL, Function: Standby (Power Down), Type: XO (Standard), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Frequency Stability: ±25ppm, Voltage - Supply: 1.8V, Current - Supply (Max): 4mA, Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm), Frequency: 74.25 MHz, Base Resonator: MEMS.