Produkte > SITIME > SIT8924BIE11-25E-29.491200
SIT8924BIE11-25E-29.491200
SIT8924BIE11-25E-29.491200 SiTime
SiT8924
Hersteller: SiTime
Description: MEMS OSC XO29.4912MHZ SMD
Packaging: Strip
Package / Case: 4-SMD, No Lead
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Output: LVCMOS, LVTTL
Function: Enable/Disable
Type: XO (Standard)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Frequency Stability: ±20ppm
Voltage - Supply: 2.5V
Ratings: AEC-Q100
Current - Supply (Max): 4.8mA
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Frequency: 29.4912 MHz