SK110-TP (SMBSR1010)
SK110-TP (SMBSR1010) MCC (Micro Commercial Components)
SK12-SK110%20(HSMB).PDF
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOT 100V 1A DO214AA HSMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 30pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA, HSMB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK110-TP (SMBSR1010) MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE SCHOT 100V 1A DO214AA HSMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 30pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA, HSMB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote SK110-TP (SMBSR1010)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK110-TP (SMBSR1010) SK110-TP (SMBSR1010) Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) SK12_SK110__HSMB_-220904.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 1A Schottky