SK221M100ST
SK221M100ST Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
SK-3081860.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 100V
auf Bestellung 1864 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK221M100ST Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 480mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK221M100ST SK221M100ST Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SK.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 480mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 100 V
auf Bestellung 348 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SK221M100ST SK221M100ST Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 100V
auf Bestellung 1831 Stücke:
SK221M100ST SK221M100ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 100V
SK221M100ST Hersteller : Knowles Corporation SK.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 220uF; 100VDC; 25x16mm; Pitch: 7.49mm
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Capacitance: 220µF
Terminal pitch: 7.49mm
Diameter: 16mm
Body dimensions: 25x16mm
Operating current: 710mA
ESR value: 480mΩ
Operating voltage: 100V DC
Tolerance: ±20%