SK332M050ST
SK332M050ST Cornell Dubilier Knowles
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.32 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.016 A @ 1 kHz
auf Bestellung 3898 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK332M050ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.32 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.016 A @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote SK332M050ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK332M050ST SK332M050ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK-32353.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF 50V