SK470M200ST
SK470M200ST Cornell Dubilier Knowles
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.23Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 252 mA @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK470M200ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 4.23Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.906" (23.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 252 mA @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote SK470M200ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK470M200ST SK470M200ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK-32353.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 200V