SK470M450ST
SK470M450ST Cornell Dubilier Knowles
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.65Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK470M450ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5.65Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote SK470M450ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK470M450ST SK470M450ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK-32353.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 450V