SK472M016ST
SK472M016ST Cornell Dubilier - CDE
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 16V
auf Bestellung 770 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK472M016ST Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 16 V.
Weitere Produktangebote SK472M016ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK472M016ST SK472M016ST Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SK.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.339" (34.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 16 V