SK472M035ST
SK472M035ST Cornell Dubilier Knowles
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK472M035ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.732" (44.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V.
Weitere Produktangebote SK472M035ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK472M035ST SK472M035ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 35V