SK472M6R3ST
SK472M6R3ST Cornell Dubilier Knowles
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.87 A @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK472M6R3ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.87 A @ 1 kHz.
Weitere Produktangebote SK472M6R3ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK472M6R3ST SK472M6R3ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 6.3V