SK4R7M350ST
SK4R7M350ST Cornell Dubilier Knowles
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 56.47Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SK4R7M350ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 56.47Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote SK4R7M350ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SK4R7M350ST SK4R7M350ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SK-32353.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 4.7uF 350V