SKA100M160 Cornell Dubilier Knowles
SKA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V AXIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.787" L (8.00mm x 20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 26.6Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 63 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 78.75 mA @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SKA100M160 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 160V AXIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.787" L (8.00mm x 20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 26.6Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 63 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 78.75 mA @ 1 kHz.