SKA331M050 Cornell Dubilier Knowles
SKA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V AXIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.984" L (10.00mm x 25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 450mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Obsolete
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 433 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 497.95 mA @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SKA331M050 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V AXIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.984" L (10.00mm x 25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 450mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Obsolete, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 433 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 497.95 mA @ 1 kHz.