SKBPC5004
SKBPC5004 YANGJIE TECHNOLOGY
SKBPC5004_ser.pdf
Hersteller: YANGJIE TECHNOLOGY
Category: Three phase diode bridge rectifiers
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 400V; If: 50A; Ifsm: 500A; THT
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 0.4kV
Load current: 50A
Max. forward impulse current: 0.5kA
Electrical mounting: THT
Version: square
Max. forward voltage: 1.2V
Leads: connectors FASTON
Leads dimensions: 6.3x0.8mm
Case: SKBPC
Kind of package: bulk
Features of semiconductor devices: glass passivated
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SKBPC5004 YANGJIE TECHNOLOGY
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 400V; If: 50A; Ifsm: 500A; THT, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 0.4kV, Load current: 50A, Max. forward impulse current: 0.5kA, Electrical mounting: THT, Version: square, Max. forward voltage: 1.2V, Leads: connectors FASTON, Leads dimensions: 6.3x0.8mm, Case: SKBPC, Kind of package: bulk, Features of semiconductor devices: glass passivated.