SKR47M063ST
SKR47M063ST Cornell Dubilier Knowles
SK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 254.1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.5 mA @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SKR47M063ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 254.1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.5 mA @ 1 kHz.